Art Spore/pl

From Wikispore
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Art Spore and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎polski
zarodnik Art  Spore to zarodnik dla rodzaju wielkiej sztuki dodatku , przeznaczony dla tematów, które mogą być wyłączone z Wikipedii przez kryteria rozgłos, formy i styl (jak wykorzystanie mediów). W praktyce służy to zarówno wykorzystaniu, jak i rozszerzaniu elementów Wikidanych, a także innych zasobów, takich jak Wiki Commons.
Antu kritasketch.svg

Informacje o poszczególnych dziełach sztuki

Taki „dodatek do wspaniałej sztuki” może zapewnić miejsce na narracyjne strony o poszczególnych dziełach, które są przechowywane w kolekcjach (jak zaproponowano w WikiProject sum wszystkich obrazów ) lub które istniały jako sztuka publiczna, ale dla których nie ma wystarczających dowodów z dokumentów, aby utrzymać sam w sobie artykuł z Wikipedii.

Mapowanie praktyk sztuki współczesnej

Kryteria rozpoznawalności, takie jak te, do których linki znajdują się powyżej, zapewniają spójne i konsekwentne normy dla encyklopedii. Poszukuje się raczej tradycyjnych mocnych podstaw instytucjonalnych, aby zapewnić trwałe znaczenie tematu. Jeśli jednak znaczna część działalności artystycznej wykracza poza te normy, czy inicjatywa uzupełniająca może odegrać rolę w uchwyceniu prądów, ich odpływów i odpływów, sposobów łączenia się różnych strumieni, rozbijania ich brzegów, zapładniania i rozpraszania długi czy krótki czas?

Przestrzenie artystów

Galerie i projekty artystów podlegają kryteriom rozpoznawalności, takim jak te na en.wiki. Praktyka artystyczna ostatnich dziesięcioleci obejmowała przestrzenie prowadzone przez artystów, „przestrzenie projektowe”, infrastruktury i inicjatywy pop-up. W encyklopedii artykuły nawet w dość dobrze ugruntowanych galeriach miały trudności z wykazaniem wystarczających rzetelnych informacji pochodzących z innych źródeł niż lokalne, aby wykazać, że powinny przetrwać dyskusję o usunięciu. Czy projekt uzupełniający może uchwycić mapowanie tych przestrzeni w czasie?

Przestrzenie i sieci

Wyskakujące przestrzenie mogą przynajmniej mieć cechy miejsca podobne do tych, które mają konwencjonalne galerie, ale tymczasowe wydarzenia i projekty społecznościowe mogą tego nie robić. Dzisiejsza działalność artystyczna może być oparta na społeczności, interweniować w ruchach społecznych, może wiązać się z przejściową produkcją i rozpowszechnianiem wielu obiektów bez wartości wymiennej lub może być ukierunkowana na tradycje rzemieślnicze. Czy projekt uzupełniający może wdrożyć zrozumienie interwencji sieciowych, być może wykorzystując punkty zasobów w powiązanych Civil Society Spore, Org Spore i Event Spore?

Przykłady: * Art: Richard Demarco Gallery * Art: Irational.org * Art: krv / AV / ica drafts:

Art:Tools for Action

Art:ccSPORT